Optimalizace nákladů

OptiCaller je aplikace primárně určená pro mobilní telefony. Tato aplikace umožnuje uživateli flexibilně využívat co možná nákladově nejefektivnější způsob volání. Zároveň usnadňuje správu funkcí PBX, např. zobrazuje přímo na mobilním telefonu stav přesměrování hovorů nebo informaci o stavu přítomnosti.

Řešení nezávislé na mobilním operátorovi i operačním systému telefonu
Architektura aplikace OptiCaller je naprosto nezávislá na volbě mobilního operátora. Funguje bez ohledu na to, jakého mobilního operátora využíváte.  Samotná konfigurace aplikace je velmi flexibilní a lze ji tedy přizpůsobit většině telefonních ústředen na současném trhu. Konfigurace a nasazení klientů OptiCaller (OTA) je řešeno velmi jednoduše prostřednictvím výkonného provisioning systému.

                                                                 


Funkce PBX až na mobilním telefonu  (MEX) 
OptiCaller výrazně zjednodušuje používání rozšířených funkcí PBX na mobilním telefonu. Mobilní telefon se vlastně stává další pobočkou vaší PBX. Používáte-li OptiCaller, můžete volat obvyklým způsobem, vytáčet čísla manuálně, z telefonního seznamu nebo z historie volání. OptiCaller poté transparentně sestaví volání přes telefonní ústřednu na určenou destinaci. Tímto způsobem můžete využívat všech výhod a funkcí ústředny přímo z mobilního zařízení.    

Řízení stavu přítomnosti 
Používáte-li OptiCaller, můžete snadno nastavit pomocí uživatelsky přívětivého rozhrání svůj stav přítomností. Kromě změny stavu přítomnosti (Presence status), můžete také využívat řadu jiných funkcí jako je přesměrování hovorů, přihlášení a odhlášení ze skupiny a další.

Výběr nejlevnějšího spojení (LCR)
Opticaller má vždy kontrolu nad tím, jakým způsobem je každý hovor spojen. Dává tak uživateli možnost volat co nejlevněji a nejefektivněji. 
Vhodným výběrem mezi přímým voláním, voláním přes PBX, Call Back nebo Mobile VoIP lze často redukovat náklady na volání až o 35-90% v závislosti na typu volání. Automatická metoda výběru nejlevnější cesty (LCR) pomocí OptiCaller je patentově chráněna.

Podporované platformy
OptiCaller je navržen pro platformy Android, iPhone, Symbian, Blackberry a Windows Mobile. Zároveň je také k dispozici jako webová aplikace. Pomocí této webové aplikace může uživatel telefonovat stejným způsobem jako z mobilního telefonu. Opticaller využívá služeb Amazon EC2 Cloud Computing services, čímž je zajištěna maximální odolnost i škálovatelnost tohoto řešení.
Více informací zde.

Komplexní zabezpečení Vaší sítěKomplexní, intuitivní a prověřený software!innovaphoneArcserveMultifunkční zařízení pro výstavbu WANNCPLOGINventoryAplikace pro mobilní telefony